3 טיפים להכנה לחורף המושלם

וילונות

זה ידוע שעלינו להכין את הרכב שלנו לחורף, אם אנחנו רוצים להגיע מוכנים ולהיות מסוגלים להשתמש בו בצורה נכונה ובטוחה. לשם כך אנחנו לוקחים את הרכב למוסך, מבצעים טיפולים שונים, בודקים חלקים ורכיבים, ורק אז אנחנו יכולים להשתמש ברכב בצורה סדירה בימים גשומים וסוערים.

זה לא שונה כשמדובר על מבני מגורים. נכון שיש הרבה פחות דברים לעשות בשביל להכין את המבנה לחורף, אך עלינו לעשות זאת אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בסיטואציה לא נעימה, במהלכה נתמודד עם קור, רוח ודברים אחרים שיכולים להשפיע עלינו כך או אחרת. חשוב לעשות זאת הרבה לפני שהחורף מתחיל, מאחר וחלק מהדברים יכולים לקחת הרבה מאוד זמן עד שהם יהיו מוכנים.

למה חשוב להתכונן לחורף בצורה נכונה?

צריך לזכור, בתקופת החורף אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם סיטואציות שונות, בין אם מדובר בסיטואציות של גשמים וקור, ובין אם מדובר על סיטואציות שיכולות להשפיע על איכות ושגרת החיים שלנו, הן בתוך המבנה והן מחוצה לו.

לכן, אם אנחנו נדע להתמודד עם המצבים השונים בצורה נכונה, הרי שזה יעזור לנו בסופו של דבר לעבור את החורף בשלום, אך זה גם יעזור לנו לשמור על המבנה בצורה טובה. כלומר, זה ימנע מאיתנו כל אפשרות להתמודד עם סיטואציות לא צפויות במהלך החורף או אחריו, סיטואציות שיכולות לגרום נזק למבנה ולפגוע בערכו.

בסופו של דבר, אם אנחנו מתכוננים נכון לחורף אז נוכל לשמור וליהנות מאיכות החיים שלנו כשאנו שוהים במבנה. למשל, אנחנו צריכים לדעת איך לייצר את התנאים בשביל להנות מתחושה חמה ונעימה במבנה. לשם כך, נתקין מערכת חימום תת רצפתי שיאפשר לנו ליהנות מרצפה מחוממת וכך לא נצטרך להתמודד עם הסכנות שברצפה קרה.

אילו טיפים יכולים לעזור לנו להכין את הבית שלנו לחורף?

הטיפ הראשון הוא, כאמור להתקין מערכת חימום תת רצפתי מבעוד מועד. להבדיל ממערכות מיזוג כאלה ואחרות, הרי מערכת חימום תת רצפתי יש צורך להתקין כבר כשאנחנו מתכננים ובונים את המבנה. אחרת יהיה מאוד קשה להתקין את המערכת בשלבים מתקדמים יותר.

הטיפ השני, רצוי מאוד לנקות את הגג ואת המרזבים, על מנת שמי הגשמים ירדו מן הגג למטה בצורה סדירה. רצוי מאוד גם לבדוק את אטימות המבנה, בשביל שלא נמצא את עצמנו מתמודדים עם רטיבות וחדירה של מים אל תוך המבנה.

הטיפ השלישי, מוטב לבדוק עד כמה המבנה מבודד ואטום, האם מערכות המיזוג יכולות גם לחמם את המבנה וכמובן רצוי מאוד להכין את כל בגדי החורף, שמיכות פוך וכל שאר הפריטים הרלוונטיים עבורנו בשביל שנוכל להתכונן לחורף וליהנות ממנו. צריך לזכור אם נעשה זאת נכון, גם לחסוך מעצמנו את הסיכון לחלות במהלך תקופה זו.