3 יתרונות של מערכות סולאריות תעשייתיות

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לשים לב לשינוי שחל על גגות מבני תעשייה ומבנים מסחריים שונים, כפי שניתן לראות שינוי במרחבים הפתוחים באזורים שונים ברחבי הארץ. השינוי הוא דומה ובא לידי ביטוי בכך שבמקומות אלו מותקנות מערכות סולאריות.

במשך שנים רבות היה ניסיון של גורמים שונים, חוקרים בתחום האנרגיה הסולארית, לעודד מעבר לשימוש באנרגיה זו מתוך הבנה שהיא יכולה לחסוך עלויות ניכרות אך מעבר לכך, היא מאפשרת שימוש באנרגיה נקייה לצורך ייצור חשמל. זאת להבדיל משימוש בחומרים מזהמים, בין אם זה בתהליך ההפקה ובין אם זה בתהליך השימוש.

מה זו אנרגיה סולארית ולמה צריך להתקין מערכות סולאריות על הגג?

אנרגיה סולארית, מבוססת על הרעיון שאנחנו יכולים להפיק חשמל מהשמש. באמצעות פאנלים של מערכות סולאריות אותם ניתן להתקין על גגות המבנים או בשטחים פתוחים החשופים לשמש, אנחנו יכולים לייצר חשמל, ובכך להימנע מהצורך להפיק חשמל מחומרים מזהמים כמו פחם או גז.

בעקבות ההתחממות הגלובלית והשינויים במזג אוויר, האנושות מחפשת כל הזמן דרכים כיצד לצמצם את השימוש בחומרים מזהמים ולהפיק אנרגיות בצורות הרבה יותר ידידותיות לסביבה. ייצור חשמל מהשמש, הוא ללא ספק אחת האופציות האופטימאליות לשם כך.

על מנת לעשות זאת, אנחנו יכולים להתקין פאנלים על גבי גגות של מבנים, כולל מבנים תעשייתיים ומבנים מסחריים. באופן כזה, המבנה יכול להפיק חשמל מהפאנל בכמות שתתאים לצרכים שלו. זאת כמובן בהנחה ובונים את המערכת בצורה נכונה ויוצרים תכנון ארוך טווח נכון.

היתרונות של התקנת מערכות סולאריות תעשייתיות

לפני שנציג מספר יתרונות של התקנת מערכות סולאריות, חשוב להדגיש שהיתרונות יכולים לבוא לידי ביטוי, אך ורק אם המערכת תתאים לאופי המבנה, וכן אך ורק אם תהיה התאמה לסוג העבודה המתבצעת במבנה. אין טעם להתקין פאנל אחד על מבנה גדול, כפי שאין טעם להתקין עשרות פאנלים על מבנה יחיד. צריכה להיות התאמה בין אופי השימוש במבנה לכמות הפאנלים.

יתרון ראשן הוא היכולת של המקום לחסוך בעלויות ייצור החשמל. במקום שאנחנו נבזבז הון עתק על ייצור חשמל, מה שיבוא לידי ביטוי בחשבון ההוצאות החודשי, הרי שאנחנו יכולים להתקין מערכות סולאריות ולייצר בעצמנו את החשמל למקום. הרבה יותר זול עבורנו.

יתרון שני, בעזרת מערכות סולאריות אנחנו יוצרים מערכת הרבה יותר נקייה, מערכת שאיננה מזהמת את האוויר, איננה עובדת עם חומרים מזהמים ומאפשרת לנו לשמור על סביבה נקייה יותר. זה נכון מבחינת איכות הסביבה, זה נכון כלכלית, וזה גם נכון מבחינה תדמיתית לעסק שלנו.

יתרון שלישי, אנחנו לא תלויים באף גורם אלא בשמש וכפי שאנחנו יודעים, היא לא מתכלה, היא לא נעלמת והיא תמיד תוכל לספק לנו חומר לייצור חשמל. כך אנחנו לא תלויים בגורמים חיצוניים שישפיעו על מערכת החשמל שלנו.