5 טיפים להתמודדות עם לחץ באודישן הראשון

אין דבר מלחיץ יותר מלעמוד מול אנשים ולנסות להרשים אותם. בוודאי לא כשמדובר על פעם ראשונה שעושים זאת, כשמדובר על קבוצה קטנה של אנשים, וכן כשמדובר על סיטואציה שיכולה להשפיע על עתידנו המקצועי.

במצב זה עומדים דוגמנים ודוגמניות בעלות חוזה במסגרת סוכנות אימג' ונשלחות על ידה לאודישן ראשון, בין אם זה לקמפיינים של דוגמנות או לאודישנים של משחק. אודישן ראשון הוא תמיד מלחיץ, לא משנה באיזה גיל הוא נערך, לא משנה מה בדיוק אמורים לעשות בו ואיזה תפקיד אפשר לקבל בסופו.

למה חשוב לצאת לאודישן ראשון?

סוכנות אימג' מפנה את הדוגמנים והדוגמניות שלה לאודישנים רבים, כשבדרך כלל הכוונה היא לשלוח אותם לאודישנים שיכולים להתאים להם וכן כאלה שהצוות המלהק, יכול להתרשם מהם. כלומר, על פי סוג הקמפיין או סוג התוכנית ודרישות המלהקים הסוכנות בוחרת את מי לשלוח ולאן.

אודישן ראשון הוא בעל משמעות רבה. לא רק בגלל שאותו דוגמן או דוגמנית שנשלחים אליו יכולים להצליח בו ולקבל תפקיד, אלא גם בשביל טבילת האש הראשונה. רבים מהם לא התנסו בדבר דומה מעולם, ואחרי האודישן הראשון הם יכולים לעבור טוב יותר את האודישנים בעתיד. זה נכון גם במקרה ויהיה אודישן שני לתפקיד וגם אם יהיה מדובר באודישן ראשון לתפקיד אחר.

חשוב להבהיר, כמעט כל שחקן ושחקנית עברו בשלב מסוים אודישן ראשון. לא רק שחקנים לא מוכרים וחדשים, אלא גם אנשים שכבר מככבים בסדרות ובתוכניות טלוויזיה, וכן דוגמנים ודוגמניות של סוכנות אימג' אשר התנסו בקמפיינים שונים. כולם עברו אודישן ראשון ונאלצו להתמודד עם הקשיים והלחץ שהוא יוצר. ישנם לא מעט לחצים אבל ישנם גם כלים להתמודד איתם.

טיפים כיצד מתמודדים עם לחץ של אודישן ראשון

טיפ ראשון להתמודדות עם לחץ, הוא לשתות הרבה מים, לאכול ולישון נכון. זה מאוד מרגיע ומאפשר להגיע הרבה יותר משוחרר. אחת התחושות המוכרות בשעת לחץ היא יובש בפה, מה שיכול להקשות על הדיבור. לכן חשוב לשתות, לאכול, לבוא משוחררים.

טיפ שני, דמיון מודרך. אפשר לשחק משחקי דמיון מודרך איך זה ייראה, מה נגיד, איך נתנהג. זה יכול לעזור, בוודאי אם חוזרים שוב ושוב על התרגיל, בשביל להשריש התנהגות ותשובות מסוימות שישרתו אותנו בזמן האודישן

טיפ שלישי, תזכרו שהאודישן לא מלמד שום דבר עליכם ועל היכולות שלכם. תמיד יהיו עוד אודישנים ותוכלו להצליח בהם. בסופו של דבר, אם אתם טובים אתם תצליחו בכך.

טיפ רביעי, תכינו את כל מה שאתם צריכים מראש. אל תחכו לרגע האחרון. תכינו את הבגדים ואת כל מה שאתם צריכים, תבואו לפני הזמן, תעשו הכל בצורה משוחררת ורגועה.

טיפ חמישי, אל תחשבו מה יקרה אם תיכשלו. אם תחשבו ככה, סביר להניח שאתם תהיו יותר בלחץ ואכן תיכשלו.