מדריך קצרצר על הקטנת חזה – סיכונים / מחיר מה חשוב שתדעי

אין ספק שהחזה הנשי הוא כנראה אחד הדברים היפים והסקסיים בגוף האישה. יחד עם זאת, בעוד שיש נשים שבוחרות לעבור ניתוח להגדלת חזה, יש לא מעט נשים שדווקא מעוניינות בהקטנה. הסיבה לכך היא שחזה גדול, ובמיוחד אם הוא לא פרופורציונלי למידות הגוף, עלול להסב חוסר נוחות משמעותית ואף לכאבי גב וצוואר. לחזה גדול יש מסה שלא פעם מעמיסה על הגוף וגורמת לאישה לכיפוף קל ומעיק. ובכן, בעולם הרפואה המערבי, ניתוחים פלסטיים והליכים קוסמטיים הם פרוצדורות נפוצות במיוחד, וקיימים פתרונות שונים ואסתטיים למרבית הבעיות, כולל ניתוח להקטנת חזה. אך האם מדובר בניתוח מורכב, ומהן העלויות שלו? קיבצנו עבורכן את כל המידע החשוב ביותר.

ניתוח הקטנת חזה המדריך המלא

  1. מתי כדאי לעשות ניתוח להקטנת חזה-אז כפי שציינו, לניתוח להקטנת חזה יש כמה וכמה סיבות. קודם כל הסיבה העיקרית היא כאשר משקל החזה גורם לכאבים ובעיות אורתופדיות, או לחילופין לגירוי העור בכפל התחתון של השדיים. הסיבות הללו משפיעות על אורח החיים של האישה, וגורמות לקושי פיזי ולכאבים. יחד עם זאת, סיבה נוספת וחשובה לא פחות היא ההרגשה הפנימית של המטופלת. לחזה יש השפעה עצומה על איך שאנו מרגישות ועל הביטחון העצמי שלנו, ויש נשים שחשות מבוכה וחוסר נוחות בעקבות גודל החזה שלהן. בנוסף, כאשר מדובר בחזה גדול מידי, לא פעם החזה סובל מנפילה וגורם לבעיה אסתטית. כך או כך,  ניתוח להקטנת חזה הוא פתרון מצוין.
  2. כיצד מתבצע הניתוח- ניתוח להקטנת חזה מתבצע תחת הרדמה כללית. הניתוח אורך כשעתיים שלוש כאשר במהלכו המנתח מסיר רקמות שומן ועודף עור ומעצב את השדיים תוך מיקום הפטמה והעטרה מחדש. כמו כן, בימינו נעשה שימוש בתפרים נספגים ולכן אין צורך בהסרת תפרים. חשוב לציין שב-24 שעות הראשונות לאחר הניתוח, יהיו מחוברים לחזה נקזים שמטרתם לסייע בהפרשת הדם והנוזלים ולמנוע זיהום.
  3. החלמה מניתוח להקטנת חזה- לאחר הניתוח קיים סיכוי לכאב באזור החזה (בכל זאת מדובר בהליך חודרני), שעבורו המטופלת תקבל משככי כאבים. כמו כן, לא ניתן להתקלח ב-24 שעות הראשונות וחשוב לנוח ולהימנע מפעילות גופנית והרמה של דברים כבדים בימים הראשונים. בנוסף חשוב לציין שבחודש הראשון שלאחר הניתוח חובה להימנע מחשיפה לשמש, וצריך להקפיד על אזור הניתוח נקי. באופן טבעי עור שמחלים נוטה לגרות ולגרד, וחשוב להימנע מלשפשף את האזור.
  4. חזייה רפואית- בזמן ההחלמה אזור החזה הוא מאוד רגיש ולכן חשוב לרכוש בטרם הניתוח חזייה רפואית. חזייה רפואית היא חזייה ללא ברזלים שמעניקה תמיכה לחזה אך לא מגרה אותו (לא מדובר בחזיות ספורט!).
  5. עלויות- ניתוח להקטנת חזה עלול לעלות בין 25,000-35,000. יחד עם זאת חשוב לציין שכל מקרה הוא שונה, והעלות משתנה בהתאם לכך.