למה חשוב שתהיה לכם מצלמה באופנוע?

מצלמה לאופנוע

אחד החידושים המעניינים והחשובים בתחום התחבורה בשנים האחרונות, הוא שילובן של מצלמות אשר מתעדות את מה שקורה בזמן הנסיעה על הכלי בו משתמשים. שימוש במצלמה הוא פופולארי במיוחד בקרב רוכבי אופנועים, הן בישראל והן במקומות אחרים בעולם.

הרעיון של מצלמה לאופנוע מוכר הן בקרב רוכבי כביש, קרי בעלי אופנועים שרוכבים עליהם על בסיס יומיומי לעבודה או לכל מקום אחר, וכן בקרב רוכבי שטח, מי שמשתמש באופנוע שטח לצורך טיולים או מסיבות אחרות.

מה השימוש של מצלמה לאופנוע?

הרעיון של התקנת מצלמה לאופנוע הוא מאוד פשוט. ניתן לרכוש מצלמה אשר כוללת בתוכה כרטיס זיכרון, להתקין אותה על גבי האופנוע בחלקו הקדמי או על גבי הקסדה של הרוכב, וכך ניתן לתעד את הרכיבה מתחילתה ועד סופה.

אנחנו יכולים למצוא מצלמות מסוגים שונים, ברמות מגוונות. באופן טבעי, ככל שחולף הזמן, איכות המצלמות והצילום משתפרת, ואנחנו יכולים למצוא היום מצלמות עם איכות צילום מאוד גבוהה, כך שאפשר להשתמש בתיעוד לצרכים שונים.

בשביל מה אנחנו צריכים מצלמה לאופנוע?

כאמור, אנחנו יכולים למצוא שימושים שונים עבור מצלמה לאופנוע. השימוש האידיאלי הוא לצורך תיעוד במקרה של תאונה או חשד לעבירת תנועה. הרבה פעמים, כאשר שוטר עוצר אותנו בגין עבירה, אין לנו דרך להוכיח שלא ביצענו עבירה או שהשוטר נהג באופן לא חוקי. התיעוד של המצלמה יעזור לנו בכך.

מעבר לזה, אנחנו יכולים להשתמש במצלמה ובתיעוד שהיא מספקת לנו, בשביל לתעד מקרים של תאונות חס וחלילה, או מפגשים אחרים, לא נעימים, עם רוכבים, נהגים או הולכי רגל. זה יכול לעזור לנו במקרה של בעיה כזו או אחרת, אשר עלולה להוביל, בסופו של דבר, אפילו לתביעה משפטית.

הרבה פעמים השימוש במצלמות נועד בשביל הכיף. אנחנו יכולים לתעד את עצמנו רוכבים והופכים את התיעוד לסרט. בוודאי, אם מדובר ברכיבה בשטח או רכיבה מיוחדת עם חברים. אנחנו יכולים לקחת קטעים מהסרט, להרכיב עליו מוזיקה ולהפוך אותו לחלק מסרטון או כל דבר אחר.

כיצד בוחרים מצלמה לאופנוע?

כאמור, אנחנו יכולים למצוא קטלוג נרחב של מצלמות לאופנוע. בין אם מדובר במצלמות קטנות או גדולות, מצלמות המכילות כרטיס זיכרון חיצוני או פנימי, מצלמות עם עדשות מסוג כזה או אחר, וכל אלמנט אחר שיכול להשפיע על איכות הצילום.

חשוב שאנחנו נבחר מצלמה שקל לנו להפעיל אותה, קל לתפעל אותה הן בזמן הרכיבה והן בשלבים אחרים, וכן חשוב לשים גם למשקל שלה, בפרט אם אנחנו רוצים להרכיב את המצלמה על גבי הקסדה שלנו.

לפני סיום נציין, רצוי מאוד לבדוק איזו אחריות אנחנו מקבלים עליה והאם המקום ממנו אנחנו רוכשים את המצלמה, מבצע גם תיקונים, שדרוגים והחלפה של רכיבים במידת הצורך.