שירותי מחשוב לעסקים שחייבים להכיר

שירותי ענן

כמעט כל עסק כיום, משתמש במחשוב וטכנולוגיה מסוימת לניהול העסק. זה יכול להיות מערכת לניהול עסק, אחסון בענן, אופיס 365 ועוד. מכיוון שכך, הצורך באיש תחזוקה הינו הכרחי להתנהלות תקינה של מחשבי העסק. הדבר מקבל חשיבות יתרה כאשר מדובר בעסקים גדולים, המחזיקים בחזקתם מעל 20 מחשבים. 

הפתרון הבסיסי, הינו התנהלות קבועה מול חברה המספקת תמיכה טכנית וכזו אשר תשלח אליכם צוותי IT לצורך תיקונים טכניים בעת הצורך. 

תקלות קורות כל הזמן – הקדימו תרופה למכה

לא משנה כמה תיצמדו לכללים, וכמה תנסו לשמור על מחשבי העסק, תקלות עלולות להגיע ללא שום התראה מוקדמת, וכאשר אלו יגיעו תמצאו את עצמכם חסרי אונים במקרה הטוב, ועסק מושבת במקרה הפחות טוב. מה עושים כדי להימנע? ראשית, רצוי לעבוד איש חברה המספקת שירותי מחשוב לעסקים על בסיס קבוע ושוטף, כך שהחברה תוכל להגיע מעת לעת לצורך בקרה ועדכוני תוכנה גם כאשר מחשבי העסק תקינים. שנית, אחת התקלות הנפוצות בקרב תוכנות ומערכות לעסקים, הינם תקלות טכניות בשרתי החברה. זה יכול להיות פריצה לשרתים והשתלת קוד זדוני או דואר זבל ווירוסים שונים אשר ישבשו את כל מערכות המחשוב של העסק. יש לציין כי לעיתים תקלות אלו עלולות להשפיע על חלקים מסוימים בשרתים כמו קבצי דואר וכדומה, ולכן בקרה שוטפת מעת לעת תוכל לחסוך עבורכם תקלות מהסוג הנ"ל. 

עבדו עם חברה המספקת שליטה מרחוק 

בעידן הטכנולוגי של זמננו, לא תמיד קיים הצורך בשליחת איש טכני פיזית אליכם למשרד. לעיתים ניתן לפתור את התקלה מרחוק ע"י השתלטות מרחוק וטיפול בתקלה. חברה המספקת שירות זה, תחסוך עבורכם זמן יקר בכך שהיא תתן מענה מיידי כאשר התקלה עוד בחיתוליה או כאשר אתם זקוקים למחשבי העסק לצורך המשך התנהלות העבודה. 

דבר נוסף שכדאי לבקש מהחברה המספקת שירותים אלו, הינה התקנת מערכות ניטור תקלות אוטומטיות, כך שכאשר תקלה תצוץ, הם כבר יהיו בסוף הטיפול בה. כמו כן רצוי לעבוד עם חברה אשר תספק עבורכם מטרייה רחבה של התקנת מערכות איכותיות כמו אנטי וירוס, אופיס 365 ועוד. 

תמיכה טכנית 24/7 הינה הכרחית 

דבר נוסף שחשוב לבדוק קודם שתיעזרו בשירותיה של החברה המספקת שירותי מחשוב ותמיכה לעסקים, הוא שהחברה זמינה עבורכם 24/7, והיא תוכל לעמוד לשירותכם ולטפל בכל תקלה אשר תיווצר. כמו כן, בדקו כי לחברה יש את הניסיון וההכשרה הנחוצה בפתרון כל סוגי התקלות וניסיון מעשי עם כל סוגי מערכות ההפעלה והניהול העסקיים. 

גם זמינות פיזית אליכם הינה פרמטר חשוב, כאשר מדובר בתקלה פיזית הדורשת הגעה של איש טכני להחלפת החלק התקול או תיקון מוצרים.