"אבטחה מידע לעסקים" – מאילו דברים עסק קטן צריך להישמר ולמה זה חשוב?

בשנים האחרונות, אנחנו שומעים יותר ויותר על פרצות אבטחה המאפשרות לגורמים פליליים ואחרים לחדור אל מחשבים של חברות ועסקים גדולים, לגנוב מהם מידע, לשבש פעילויות או לבצע פעולות אחרות שעלולות לגרום נזק כספי ותדמיתי לעסק.

אך לא רק עסקים גדולים יכולים למצוא אותם קורבן למצב שכזה, אלא גם עסקים קטנים. למעשה, במובנים רבים, עסקים קטנים, בתי עסק מקומיים או אחרים, יכולים למצוא את עצמם מתמודדים עם בעיות יותר משמעותיות מאשר עסקים גדולים בהיבט זה, אף שלכאורה יש להם הרבה פחות מה לסכן.

מדוע עסקים קטנים יכולים להוות קורבן לעבירות מידע באינטרנט?

על מנת להבין מדוע עסק קטן חשוף, לא פחות ואולי יותר מאשר עסק גדול ומשמעותי לפריצות אבטחה, צריך להבין כיצד הן מתבצעות ומה המשמעות שלהן, בין אם זה לבית העסק עצמו ובין אם זה ללקוחות שלו.

המשמעות של עבירות אבטחת מידע הן שגורם חיצוני יכול לפרוץ אל המחשבים של בית העסק ולעשות בו כבשלו. הוא יכול לגנוב מידע, לחשוף אותו, לשנות את המידע, להכניס תוכנות רוגלה או וירוסים אל תוך המחשב ועוד. כל דבר שהוא רוצה יוכל לבצע כרצונו. באופן טבעי, בעידן בו כל העסקים פועלים בעזרת מחשבים, הרי שזה הרבה יותר מסוכן.

עסקים קטנים יכולים להוות קורבן משמעותי עבור כל מה שקשור להיבטים של עבירות אבטחת מידע, מאחר וסביר להניח שיש להם הרבה פחות אמצעים שיאפשרו לשמור על המחשבים שלהם, יש להם פחות משאבים וכלים שיאפשרו להם לבצע את העבודה כפי שצריך. כמובן שאותם גורמים המעוניינים לבצע עבירות פליליות, יודעים זאת ולכן הם פועלים, לא פעם, מול עסקים קטנים.

כיצד אפשר להישמר מפני מצב זה?

אחד הביטויים המשמעותיים ביותר כיום בתחום המיגון והאבטחה, הוא אבטחה מידע לעסקים, כלומר, אמצעי מיגון המאפשרים להגן על המידע של העסק. צריך למצוא את הכלים הרלוונטיים בשביל לעשות את התהליך בצורה נכונה ומבוקרת.

לכן, יש להשתמש באמצעים שימנעו חשיפה של מידע לגורמים לא מורשים, בין אם מדובר בגורמים מתוך העסק שלא אמורים להיחשף למידע מסוים ובין אם זה גורמים מחוץ לעסק, שלא אמורים להיחשף לשום פרט מידע של העסק.

לשם כך, יש להשתמש בין בכלים של email security, כלים המאפשרים העברת מיילים בתוך העסק ומחוצה לו באופן מאובטח, באופן שישרת את הצרכים של בית העסק באופן אופטימאלי בשביל למנוע העברת מיילים בצורה גלויה וחשופה.

כמו כן, יש להתקין תוכנות אבטחה, תוכנות השומרות על המחשבים והאמצעים בעזרתם העסק פועל, בין אם זה אנטי וירוס, תוכנות לאבטחת מידע, תוכנות נגד הכנסת רוגלות ועוד. חשוב לעדכן אותן על בסיס קבוע ולספק את כל מה שנדרש בשביל להגן על מחשבי העסק כל הזמן.