המדריך לבחירת הליכון למבוגרים

הליכון למבוגרים

עם הגיל, הגוף שלנו משתנה, הוא כבר לא מסוגל לעשות את מה שהיינו מסוגלים לעשות בעבר בקלות. לצערנו, עם הגיל אנחנו גם נאלצים להתמודד עם מחלות, דלקות ולעיתים אף לעבור ניתוחים שמשפיעים עלינו לא רק מבחינה בריאותית או פנימית, אלא גם מבחינה פיזיולוגית.

זו אחת התוצאות, לצערנו, של הזיקנה. הגוף שלנו נשחק, הוא כבר לא גמיש ולא יכול לבצע תנועות בצורה סדירה, יש מקרים בהם אנחנו צריכים להיעזר באמצעים שונים בשביל ללכת בצורה רגילה. אחרת אנחנו נתקשה בכך ועם הזמן זה יהפוך להיות הרבה יותר קשה.

כיצד מתמודדים עם מצב כזה?

לשמחתנו, במהלך השנים פותחו לא מעט אמצעים וכלים שנועדו לעזור לנו. אמצעים וכלים שאנחנו יכולים להשתמש בהם על בסיס קבוע, בין אם זה כשאנחנו צריכים להתנייד בבית ובין אם זה כשאנחנו צריכים להתנייד ברחוב או בכל מקום אחר.

חשוב להבהיר, בחלק מהמקרים אנחנו נצטרך להשתמש באמצעים האלה ללא הגבלה, באופן בלתי הפיך כתוצאה מהמצב בו אנחנו נמצאים. לעומת זאת, יש מקרים בהם מדובר על סיטואציות הפיכות לגמרי, כמו למשל אחרי ניתוח או במהלך תהליך שיקום מפציעה או חבלה. אם הגוף יתאושש כמו שצריך, לא נדרש להשתמש יותר באמצעים אמצעים ומתקנים.

אחד מאותם אמצעים בהם אנחנו יכולים להשתמש, הוא הליכון למבוגרים. בדרך כלל כשאנשים שומעים את המילה הליכון, הם מדמיינים מכשיר הליכה כמו זה שניתן למצוא במכוני כושר. אך במקרה שלנו, מדובר על משהו שונה לגמרי, כפי שנוכל לראות מיד.

מה זה הליכון למבוגרים?

הליכון למבוגרים הוא אמצעי המאפשר לאנשים המתקשים בהליכה, בפרט כאמור אנשים מבוגרים, להתנייד בצורה יציבה ונוחה ממקום למקום, מבלי לחשוש שחס וחלילה יקרה להם משהו, למשל ייפלו. ניתן למצוא דוגמאות שונות של הליכון וכל אחד בנוי מעט שונה, כאשר כל אדם מבוגר יכול לבחור אילו אמצעי מתאים לו.

בעיקרון, הליכון בנוי באופן הבא ישנם ארבע מוטות המחוברים ביניהם, החיבור משמש ידית לאחיזה, בתחתית המוטות ניתן למצוא גלגלים, בין אם על שניים מהם או על ארבעה מהם. כך ניתן לייצר תנועתיות בצורה נוחה ובטוחה.

מעבר לכך, ניתן למצוא גם הליכון למבוגרים כולל כסא, כל מי שמתקשה לצעוד הרבה זמן עם ההליכון, יכול לעצור ולשבת. ניתן למצוא הליכון שיש עליו סלסלה או תיק, בהם ניתן להניח דברים ישנים. כל הליכון הוא בגובה המותניים פחות או יותר, ואמור להיות מותאם לצרכים של מי שמשתמש בו.

איך בוחרים בהליכון בצורה נכונה

בחירת הליכון כזה או אחר, מתבצעת על פי הצרכים של האדם אותו הוא אמור לשרת. חשוב לקנות הליכון למבוגרים בגובה המתאים, הליכון שניתן לנייד אותו בקלות ממקום למקום וכן יש לבדוק עד כמה הוא נוח, פשוט, יציב ובטוח לשימוש.