טיפים לתחזוקה של מחשבים מאת אריק פלד

תחזוקת מחשבים

בעידן המודרני שבו או חיים כיום, אין כמעט אדם אשר לא משתמש במחשב נייד או מחשב נייח, הן לצרכי עבודה והן לצרכיו הפרטיים. חשוב מאוד לדעת שבכדי להאריך את חייו של המחשב עד כמה שניתן, יש לבצע מספר פעולות חשובות שמטרתן היא לתחזק את המחשב בצורה נכונה, רואה ורלוונטית לו. מובאים בפניכם מספר טיפים לתחזוקה של מחשבים מפי אריק פלד, אשר בעברו שימש כאיש מחשבים מקצועי ומנוסה בתחום וכיום הוא מוביל את לימוד שיטת ביירון קיטי בישראל:

  1. ניקיון – על אף שלכאורה ניקיון נשמע להרבה אנשים כמשהו שלא קשור לתפעול המחשב ולאורך חיוו, אלא רק לפן האסתטי והוויזואלי שלו, הרי שאין הדבר נכון. מחשב אשר לא דואגים לניקיונו הינו מחשב בעל תוחלת חיים קצרה יותר ממחשב אשר דואגים לניקיונו. האבק המצטבר על המחשב יכול לפגוע במהלך הזמן ברכיבי המחשב ובפעולתם התקינה ולכן, חשוב מאוד לנקות את המחשב היטב במטלית ייעודית בכל זמן שבו יש צורך בכך.
  2. ניקוי הארד דיסק במחשב –  ככל שיהיה פחות זיכרון בתפוסה במחשב, כך המחשב יעבוד באופן מהיר יותר. לכן, מדי פרק זמן כלשהו כדאי ורצוי לבדוק אילו תיקיות וקבצים כבר לא נחוצים לכם במחשב.  כמו כן, ניתן כיום לשמור בשרת וירטואלי הקרוי ענן קבצים שונים ובכך ניתן לחסוך את המקום בהארד דיסק של המחשב שלכם. מדובר בפעולה שיכולה לסייע למחשב לכם לפעול בצורה מהירה יותר ולאורך פרק זמן משמעותי יותר.
  3. על פי דבריו של איש המחשבים המומחה בתחום אריק פלד, חשוב מאוד לוודא שפתחי האוורור למחשב אינם חסומים. מחשב אשר פתחי האוורור שלו חסומים על ידי רהיט כלשהו יכול להתחמם בקלות ולפתח תקלות ובעיות שונות הגובלות בחימום יתר שלו.
  4. חשוב מאוד להתקין את כל עדכוני האבטחה הרלוונטיים עבור המחשב, על מנת שהוא יהיה מאובטח ברמה האידאלית מפני כל דבר שיכול לפגוע בו.
  5. יש להתקין במחשב אנטי וירוס איכותי. על פי דברי אריק פלד, אנטי וירוס איכותי יסייע למחשב שלכם להיות מוגן בצורה הטובה ביותר מפני וירוסים ותוכנות אשר לא טובות עבורו.