הדמיה ממוחשבת

היום אין צורך להכביר מילים על שימושיו הרבים של המחשב. תחום שזוכה להתפתחות גדולה, בזכות המחשב וכל הטכנולוגיה, הוא תחום ההדמיה הממוחשבת. מטרה של ההדמיה היא להעלות דגם או תמונה בצורה תלת ממדית של מניין אובייקטים, וכך משתקפת לנו מציאות של אובייקט באופן מוחשי ומדויק.

תחום ההדמיה הממוחשבת משמשת הרבה עסקים בכול מה שקשור בפיתוח מוצרים ונתינת שירות לפיענוח יצירת מודל בהרבה תחומים: האדריכלות, הרפואה, ההייטק האומנות המדיה ועוד.

הדמיות אדריכליות

הדמיות אדריכליות מיועדות ליצור המחשה של הרעיון של כל בעל מקצוע. המטרה להעניק ללקוח דגם של המוצר כדי שיעריך את המבנה, החלל וכול אובייקט של המוצר. בצורה זו יכול הלקוח לערוך שינויים, לשפר, להעריך פרופורציות, ולקבל אינדיקציה למוצר המוגמר לפני שמשקיעים בו זמן יקר וכסף. בדרך ההדמיה ניתן להימנע מהרבה טעויות במוצרים המוגמרים ולהמשיך בפיתוח מוצרים בצורה הטובה ביותר.

הדמיות בתחום העיצוב והבנייה

גם מעצבי פנים נעזרים בשירותי הדמיה. ניתן לתאר דרך הדמיה ממוחשבת כיצד יראה מבנה מגורים, אפשר להתפרש ולהרחיב את ההדמיה לכול האזור של השכונה ועוד. זה חיוני ונוח מאוד לקבלנים ויזמים עוד בטרם התחילו להשקיע את כול מרצם. זה מאפשר להם לשווק את הפרויקט, עוד טרם שנבנה משהו.

הדמיות רפואיות

 גם בתחום הרפואה עושים שימוש בהדמיה, וזאת לצורך אבחון או כל בדיקה של איברים פנימיים שלא מצריכים בדיקה פולשנית, והם יכולים להיעשות באמצעות הדמיה. ניתן לגם לערוך היום ניתוחים באמצעות הדמיה ממוחשבת, מה שחוסך כמובן סיכון שקיים בניתוח כירורגי, בקרב המטופלים. אין ספק שביצוע ההדמיה נחשב לפשוט הרבה יותר לביצוע מאשר כל הליך אחר, זאת במידה וקיימים כל אמצעי ההדמיה המשוכללים ביותר.

הדמיות חיוניות אחרות

גם בתעשיית כלי הרכב, הדמיות נערכות על מנת לבדוק את התפקוד של הרכב, בעולם האופנה  תוכנות ההדמיה הן חלק אינטגרלי בעבודה של מעצבי אופנה שיכולים לתכנן לפרטי פרטים כל בגד. זה חוסך כסף ומהווה אפשרות לשחק עם הדגם מבלי לייצר אותו, ורק בסוף לתרגם את המודל המושלם לבגד מוחשי.