מצבר פריקה עמוקה – איפה קונים מצבר ומדוע דווקא שם

מצבר פריקה עמוקה – איפה קונים מצבר ומדוע דווקא שם

אחד החלקים הכי משמעותיים, אם לא המשמעותי ביותר בכל כלי רכב, הוא ללא ספק המצבר. בלעדיו, אנחנו לא יכולים להתניע את הרכב, בלעדיו אנחנו לא יכולים להשתמש במערכות החשמל של הרכב. למעשה, המצבר האלמנט שמאפשר לנו להפוך את הרכב לשימושי.

מצבר, כידוע, הוא סוללה  אשר אנחנו מקבלים אותה מלאה ועם הזמן, ככל שאנחנו משתמשים ברכב יותר, כך היא מתרוקנת, בדומה לסוללות מחשב נייד . מצבר איכותי, אמור להחזיק מעמד בין שנתיים לארבע שנים, זה תלוי בסוג המצבר ובאיכות שלו. כיום נהוג למכור מצברים שמחזיקים מעמד שנים ארוכות וניתן למחזר אותם. אף על פי כן, ההמלצה היא לרכוש אך ורק מצבר חדש ומקורי ולא ממוחזר, זאת על מנת שנוכל להשתמש בו בצורה אפקטיבית יותר ולשמור על הרכב.

באופן עקרוני, אין סיבה להחליף מצבר אלא אם הוא התרוקן. אנחנו יודעים שהמצבר שלנו התרוקן, כאשר אנחנו מתקשים להתניע את הרכב. בסיטואציה זו, ברכבים חדשים אנחנו נראה נורה נדלקת, והיא תסמן לנו שהמצבר התרוקן ומכאן נבין שעלינו להחליף אותו. ברכבים ישנים, כאלה שאין בהם את הנורה הנ"ל, אז אנחנו צריכים להבין מתוך זה שהרכב איננו מתניע או נתקע באמצע, שהלך המצבר ויש להחליף אותו. בהנחה כמובן, שאין סיבה אחרת לסיטואציה זו.

לפני שנסביר איפה אנחנו אמורים לקנות מצבר פריקה עמוקה לרכב, צריך להדגיש, כל תהליך ההחלפה אמור להתבצע על ידי גורמים מקצועיים, בין אם זה ניידת שירות אותה אנחנו יכולים להזמין, במידה ונתקענו עם הרכב שלנו במקום כזה או אחר, מדובר על ניידת שאנחנו אמורים לקבל שירות ממנה דרך חברת הביטוח בה אנחנו מבוטחים, בין אם מדובר במוסך בו אנחנו מטפלים ברכב, ובין אם מדובר בחנות מצברים או חנות סוללות בה אנחנו רוכשים את המצבר לרכב.

חשוב להדגיש זאת, מאחר וגם אם אנחנו מבינים במצברים ויודעים כיצד להחליף את המצבר בעצמנו, מוטב שנקנה מצבר פריקה עמוקה לרכב במקום מקצועי, ושצוות המקום יחליף לנו אותו. כך אנחנו לא נעשה טעויות ונוכל ליהנות ממנו כמו שצריך. אם אנחנו נבחר לעשות את זה בעצמנו, אזי שאנחנו עלולים לטעות ולגרום נזק גם למצבר וגם לרכב.

איפה וכיצד רוכשים מצבר לרכב

כאמור, מצבר הוא החלק המהותי והחשוב ביותר לרכב. לכן, אנחנו לא יכולים לקנות אותו בכל מקום. עלינו לרכוש אותו אך ורק במקומות שמתמחים בכל הנושא של מצברים לרכב וכן סוללות באופן כללי. מדובר על מקומות שיכולים לספק לנו מצברים של החברות המובילות בתחום, לצד מידע אמין, מקצועי ואיכותי על המצבר בכלל ועל מאפייני השימוש בו בפרט. בין היתר, צוות המקום יוכל להסביר לנו כיצד עלינו לתחזק את המצבר ומה עלינו לעשות על מנת להימנע ממצב בו הוא יתרוקן במהרה.

כמו כן, כשאנחנו רוכשים מצבר במקום מקצועי, מקום אמין ואיכותי, הרי שאנחנו יכולים לקנות שם מצברים מקוריים, מצברים חדשים כמובן, לא ממוחזרים ובטח לא מצברים חלופיים, קרי לא מקוריים. כשאנחנו קונים מצבר מקורי, אז אנחנו יכולים לקבל אחריות מלאה לשנה או שנתיים, תלוי בחברה.

כפי שציינו, כשאנחנו רוכשים מצבר חדש לרכב, הרי שאנחנו יכולים לקבל גם שירות מלא לגבי החלפת המצבר הישן, התקנת המצבר החדש, בין אם זה בחנות עצמה ובין אם זה בכל מקום בו אנחנו נמצאים עם הרכב שלנו, וכמובן, אחרי התקנת המצבר, אנשי המקצוע ידעו גם לוודא שהרכב אכן מתניע כמו שצריך.