ייעוץ וסיוע מקצועי במילוי טופס ה-FBAR

מילוי טופס ה-FBAR

מהו טופס FBAR ?

טופס FBAR הוא טופס שהרשות האמריקאית להלבנת הון, יחד עם רשות המיסים האמריקאית דורשות מכל האזרחים האמריקאים למלא, אם החזיק בחשבונות כלשהם, מחוץ לארצות הברית. זאת מותנה אם החשבון אותו החזיק אזרח אמריקאי זה, עלה בנקודת זמן מסוימת על יותר מ-10,000 דולר, או סך השווה לסכום זה במטבע אחר.

החשבונות הפיננסיים כוללים חשבונות בנק, קופות גמל, קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמויות, תיקי השקעות מנוהלים וכדומה.

מדוע חשוב לבקש ייעוץ וסיוע מקצועי במילוי טופס ה- FBAR?

חשוב לציין כי מילוי טופס זה, הינו חובה על פי רשויות המס האמריקאיות. כשהדיווח לא נעשה, או אינו מתבצע כראוי, הקנס על אי דיווח הוא גבוה ויכול להגיע לסכום של חמישים אחוז מערך הסכום המדובר, כשהנקודה עומדת על הסכום הגבוה ביותר שנאסף, בחשבון במשך השנה. אי דיווח נחשב לרישום פלילי ויקבל קנס בהתאם.

ישראלים רבים שהינם בעלי אזרחות אמריקאית נדרשים לחתום על טופס זה, ולחתום על ויתור סודיות בנוסף, כדי שרשויות המס הישראליות יוכלו לדווח לרשויות האמריקאיות על כל הקורה בחשבונם. אזרח אמריקאי הוא בעל אזרחות אמריקאית, ובעל מספר סוציאלי בטחוני.

האמריקאים הכריזו כי גילוי מרצון של האזרחים האמריקאים, הוא חלק מתכנית לקידום הנושא מבלי קנסות ענק, ולכן, חשוב למצוא חברה כמו אמריקן דוקס שיודעת על הנושא לפרטים ויכולה לייעץ לך באופן מקצועי על מילוי הטפסים והגשתם. את הטופס ניתן למלא רק באופן מקוון.

מילוי הטופס באופן מדויק ובטוח

חשוב למצוא את הטופס המדויק ולמלא אותו בצורה מקצועית וללא פשרות. רשות המיסים האמריקאית אינה מתפשרת על פחות מלקבל את כל סך מיסיה במלואם, והיא עומדת על כך. מדובר בתמיכת משרד האוצר בתוכנית זו, ולכן, רצוי להתייחס לכך ברצינות. על מנת לקדם את הנושא ולהצליח למלא את הטופס באופן הטוב והיעיל ביותר, רצוי לקבל ייעוץ מקצועי וליווי לאורך כל הדרך. נושאים זה אינם פשוטים לרוב, וחשוב לא להקל ראש בידיה הארוכות של רשות המיסים האמריקאית, באמתצות חוק זה.