3 פעילויות ביער לכל המשפחה שאתם חייבים להכיר

בסיפורי ילדים, יערות משמשים לא פעם כתפאורה לדברים מפחידים, אך במציאות אנחנו יודעים שהיער משמש קרקע פורייה לאינספור הרפתקאות, אתגרים ופעילויות שונות שיכולות להתאים לכל המשפחה. אם רק בוחרים את היער הנכון ואת המתחמים והמקומות הנכונים לבלות בהם.

בישראל, אנחנו יכולים למצוא מספר יערות, רובם נוסדו על ידי הקרן הקיימת לישראל, לעיתים עוד לפני קום המדינה ולעיתים לאחר מכן. עם השנים, החלו להקים באותם יערות מתחמים לפעילות משפחתית, וכמו כן החלו לארגן פעילויות המתאימות לכל המשפחה גם במרחבים הפתוחים של היער. כל משפחה יכולה לבחור מה נכון ומה מתאים לה.

כיצד בוחרים פעילויות למשפחה ביער

בהמשך המאמר נציג אופציות של פעילויות משפחתיות ביער, פעילויות שיכולות להתאים לכולם, כמו למשל לייזר טאג ביער ופעילויות אחרות. אך כעת אנחנו נסביר איך בוחרים פעילויות משפחתיות ביער בצורה נכונה.

בראש ובראשונה, צריך להתייחס למספר המשתתפים ולמאפיינים שלהם. למשל, גיל, יכולות פיזיות, מבנה גוף, בעיות רפואיות ודברים אחרים שיכולים להשפיע כך או אחרת על הבחירה. חשוב שהפעילות תתאים לכולם.

שנית, יש לבחון את מועד הפעילות, זאת על מנת שתנאי מזג האוויר יתאימו לכך. למשל, אם מדובר בפעילות שמתרחשת במקום פתוח, אז רצוי שהיא לא תתבצע בחורף או בקיץ בימים חמים מדי. כמובן שצריך לוודא שמועד הפעילות מתאימה לכולם, מבחינת יום ושעה.

שלישית, יש לבחור מקום שניתן להגיע אליו בקלות, ניתן להוסיף לצד הפעילות בה רוצים לעסוק, עוד פעילויות וכן צריך לבחון האם אפשר לאכול במקום או לעשות פיקניק וכל דבר אחר. צריך לקחת בחשבון, ישנן פעילויות הנמשכות שעות וצריך להיערך בהתאם.

אילו פעילויות יכולות להתאים לכל המשפחה

לייזר טאג ביער – אחת הפעילויות הפופולאריות ביותר כיום, הן על משפחות, חברים, עובדים ואחרים, היא לייזר טאג ביער. מדובר על פעילות מאוד ייחודית אשר מדמה שדה קרב, כאשר המשתתפים אוחזים בנשק תקני ובטוח שיורה לייזר ומטרתם להוציא כמה שיותר שחקנים מהקבוצה השנייה אל מחוץ למשחק.

לייזר טאג ביער הוא משחק הנחשב מאוד פופולרי, גם בגלל האיכויות שלו, אך גם בזכות העובדה שמדובר במשחק שדורש שיתוף פעולה, תכנון ויצירתיות, תחכום, כושר ועוד מגוון תכונות שונות. המשחק מתאים לילדים קטנים, בני נוער ולמבוגרים.

מסלולי הליכה/רכיבה – על פניו זה נשמע כמו משהו מאוד פשוט, אך ביער אפשר למצוא מגוון מסלולי הליכה ורכיבה בהם אפשר ללכת, לרכב על אופניים, אייזי ריידר, ואמצעים אחרים. כך אפשר להכיר את היער ולגלות בו מקומות נסתרים ויפים.

קטיף – ישנם יערות בהם ניתן לערוך קטיף של פירות יער או מרכיבים אחרים. ילדים מאוד אוהבים את זה, ההורים יכולים ללמד אותם תוך כדי על פריחה, פירות, פרחים ודברים אחרים זו חוויה מיוחדת ומהנה.