איך תבחרו נכון תאורת קיר

תאורת קיר

תאורה לקיר צריכה להתאים לא רק לעיצוב הבית, היא צריכה להתאים גם לצרכים שלכם ממנה. כמו כן, היא צריכה להתאים לריהוט הבית, לשטיחים, לתמונות ועוד. מחפשים אחר תאורה לקירות? אולי תאורה תלויה? כך או כך, הגעתם למקום הנכון, הנה הטיפים. 

אם אתם מחפשים אחר טיפים לרכישת תאורה לקירות, כנראה שעדיין לא ערכתם את מחקר השוק המתבקש. חשוב שתזכרו, בימינו כל המידע קיים ברשת. באינטרנט תוכלו למצוא מידע לגבי סוגי התאורות הקיימות, מידע לגבי מחירים, התקנת תאורה ועוד. בפועל, אתם לא צריכים בכלל לצאת מהבית כדי לערוך את מחקר השוק שלכם ולקבל הצעות מחיר. אם כך, הטיפ הראשון שלנו אליכם הוא: השוואת מחירים בין סוגי תאורה לקירות הבית והמשרד. 

השוואת מחירים להתקנת תאורה לקיר

אם אתם צריכים תאורת קיר לבית או למשרד, אתם צריכים לדעת מראש כמה עולה התענוג. אחת ההמלצות הכי חשובות שנוכל לתת לכם היא: לערוך מחקר שוק טרם רכישת התאורה. תאורת קיר מגיעה בסוגים שונים ובעיצובים רבים. ככל שתעמיקו להכיר את שוק התאורה והתחום, ככה תוכלו לקבל יותר השראה ולבחור בתאורה הנכונה. 

אם אתם יכולים לסקור קטלוגים באינטרנט, זה בהחלט יהיה אפשרי. אתם תוכלו לבדוק שלל פורטלים אינטרנטיים, חברו תאורת קירות ועוד. בין היתר, תוכלו גם לברר כמה בממוצע עולה ההתקנה של התאורה. כידוע, המחיר של תאורת קיר מורכב לא רק מהמחיר של גוף התאורה, אלא גם מהמחיר של ההתקנה. 

התקנת גופי תאורה לקירות 

אם אתם מעוניינים בהתקנת גופי תאורה לקירות, חשוב לזכור כי ההתקנה משתנה ממקרה למקרה. לדוגמה – ההשוואה בין קירות גבס לקירות בטון. ניתן לתלות תאורת קיר גם על קירות גבס וגם על קירות בטון, אבל חשוב כיצד לעשות זאת. 

הגבס הוא חומר גלם משמעותית פחות חזק מבטון. מפאת סיבה זו, יהיה חשוב להקפיד על התקנה מקצועית על גירות הגבס. אם לא תעשו זאת, ייתכן שגופי תאורת הקיר פשוט יקרסו יום אחד. חבל, גם הקיר ייהרס וכנראה שגם גופי התאורה.  

להתאים את גופי התאורה לעיצוב הבית ולריהוט 

בין אם ביתכם מעוצב בצורה זו או אחרת, יהיה חשוב להתאים לעיצוב את גופי התאורה. תאורת קיר יכולה להיות יוקרתי מאוד, אך גם יכולה להיות מעוצבת בצורה מאוד צנועה. אם למשל ביתכם הוא בעיצוב כפרי, תוכלו לבחור תאורת קירות בשילוב של עץ ומתכת. 

השילוב של עץ עם מתכת יוצר מעין אפקט כפרי, שאפשר לקבל בעיצוב הבית בעזרת התאורה. כמו כן, תוכלו לבחור גופי תאורה עשויים מתכת, ברזל ועוד. בין אם אתם מתקינים תאורה לקיר מסוג כזה או אחר, יהיה כדאי לשקול להתקין גם דימר (DIMMER). הדימר מאפשר לכם לשלוט על עוצמת התאורה בצורה נכונה.