איך תתאימו מצבר לרכב שלכם?

מצבר

צריכים להתאים את המצבר החדש לרכב שלכם? אם כך, ישנם כמה פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון. מעבר להספק של המצבר, שמיד נדבר גם עליו, חשוב לברר מחירי מצברים, מחיר התקנת מצבר, אחריות על המצבר ועוד. 

אם אתם מעוניינים להתאים מצבר לרכב שלכם, אנחנו נמליץ לכם תמיד להתבונן במצבר הישן שלכם ולבדוק מה כתוב עליו. בדרך כלל יהיה חרוט עליו מידע כמו סוג המצבר, אמפר המצבר, תוקף המצבר ועוד. אם אין חריטה על המצבר עם נתונים נדרשים, אז בדרך כלל תהיה מדבקה כלשהיא עם כל הנתונים האלו. במקרים בהם המדבקות מתקלפות מהמצבר, אפשר לוודא באינטרנט איזה סוג מצבר אתם צריכים ברכב. 

בדיקה באינטרנט של סוג מצבר לרכב 

אם אתם צריכים מצבר לרכב ולא יודעים איזה סוג אתם אמורים להתקין, אתם יכולים להשתמש בדוקטור גוגל. תבדקו את שנת הייצור של הרכב שלכם, את סוג הרכב והדגם שלו. הקלידו בגוגל את הפרטים האלו ותוכלו לקבל פרטים לגבי מצבר הרכב שלכם. 

אם אתם לא מצליחים לאתר את המידע דרך גוגל, אפשרי להתקשר לאחת מיצרניות המצברים הישראליות ולברר איזה סוג מצבר יתאים לרכב שלכם. אם זה רכב משפחתי, ייתכן שתצטרכו מצבר 45 אמפר – 65 אמפר. אבל חשוב לציין, שצריך לבחור את ההספק המדויק של המצבר שלכם. 

מחירי מצברים לרכבים ממוצעים בחנויות 

אם אתם מחפשים אחר מצבר לרכב שלכם, אתם צריכים להכיר את מחירי המצברים הממוצעים בשוק. מצבר לרכב עשוי לעלות לכם בין 400 ₪ ל-650 ₪ ומעלה, זאת בהנחה שמדובר במצבר עבור רכב פרטי. אם מדובר ברכב גדול מאוד בעל נפח מנוע גדול גם כן, כנראה שמחיר המצבר עשוי להגיע גם עד כ-900 ₪ בערך. 

בכדי לנסות להוזיל עלויות של מצבר לרכב, יהיה כדאי לבדוק מספר חנויות אינטרנטיות ולברר מחירים ממוצעים של סוג המצבר שלכם. אם אין לכם בעיה לגלול את המידע בגוגל, תוכלו אפילו לערוך השוואת מחירים בין מצברים לרכבים ולחסוך לא מעט כסף במקרים מסוימים. 

אחריות ותוקף של מצברים לרכבים

עומדים לרכוש מצבר לרכב? אם ככה, יהיה כדאי לברר אם אתם מקבלים על המצבר את האחריות הנדרשת. בדרך כלל, מצברים לרכבים מקבלים אחריות של 12 חודשים, לא יותר מזה. יחד עם זאת, בחלק מהמקרים אפשר גם להאריך את האחריות על המצבר בתוספת תשלום מסוימת. 

ואם אתם כבר מחליטים לרכוש מצבר, יהיה כדאי לשקול לחיוב להסתייע בשירות של התקנת מצבר לרכב עד הבית. התקנת מצברים עד הבית מאפשרת לכם לקבל את השירות במשרד או עד פתח הבית, בצמוד להתאמת המצבר הנכון לרכב שלכם. תופתעו לגלות, שהשירות של מצבר עד הבית הוא לא מאוד יקר מהמחיר של מצבר בחנות.