באיזה דרכים מומלץ לחפות את הקירות?

חלק מהאנשים יעדיפו התקנת טפטים, חלקם האחר יעדיפו התקנת מדבקות קיר מעוצבות. יחד עם האופציות האלו של חיפוי לקיר, יש גם את האופציה של משטחי חיפוי מעוצבים כמו קרמיקה, גרניט ופורצלן. הנה כמה טיפים לחיפוי הקירות שלכם. 

בעוד שישנן המון דרכים ושיטות לחפות את הקירות, רובנו מכירים רק את השיטות המסורתיות כמו התקנת טפטים. אבל בפועל, התקנת טפט היא לא האפשרות היחידה שלכם אם אתם מעוניינים לחפות את הקירות בבית. ניתן לחפות את קירות האמבטיה, קירות השירותים, קירות חדר הרחצה, המטבח, הסלון ועוד. ובין אם אתם מעוניינים לחפות קיר בחדר כזה או אחר בבית, הגיע הזמן להכיר שיטות חיפוי קירות כמו התקנת גרניט ופורצלן, קרמיקה ועוד. 

חיפוי קירות קרמיקה לבית ולחדר הרחצה 

התקנת קרמיקה היא אחת השיטות הנפוצות לחיפוי קירות, כאשר לכל חדר בבית מותקנת הקרמיקה שמתאימה לו מבחינה פרקטית ועיצובית. מעבר לכך שחיפוי קרמיקה מאפשר לכם את הניקוי הזריז והקל שלו, הקרמיקות נחשבות משטחי חיפוי בטיחותיים למדי.

אם חלילה פורצת שריפה בבית, קרמיקות איכותיות לא אמורות לפלוט רעלים לאוויר וחומרים סמיכים למיניהם, שמסוכנים לנשימה. כמו כן, כמו שאמרנו כאן למעלה, המשטחים האלו קלים לתחזוקה, אפילו יום יומית אם תרצו. 

חוץ מקרמיקות, איך עוד אפשר לחפות קירות?

אפשר לבצע חיפוי קירות גם בעזרת משטחי חיפוי עשויים עץ. אם אתם רוצים לקבל את התחושה הכפרית הזו שכולנו כל כך אוהבים, יש לכם סוגים שונים של עץ שמיוצרים בדוגמאות שונות ובצבעים שונים. חיפוי קירות עץ הוא אופציה מעולה, אבל קחו בחשבון שמשטחי החיפוי האלו בדרך כלל יהיו יותר יקרים ממשטחי קרמיקות. 

חיפוי עץ לקירות ניתן להתקנה באחת מ-2 שיטות עיקריות. מצד אחד, אתם יכולים להתקין חיפוי שעשוי עץ אמיתי, מה שיהיה יקר למדי כנראה. מצד שני, אתם יכולים להתקין טפטים איכותיים או מדבקות קיר איכותיות בדוגמאות של עץ כפרי. כנראה שהתקנת הטפטים תהיה לכם זולה יותר מהתקנת חיפוי עץ מקורי לקירות. ואופציה נוספת היא, התקנת גרניט ופורצלן. 

חיפוי קירות גרניט ופורצלן – האופציה העדיפה 

אם אתם מעוניינים להתקין חיפוי קירות מעוצב, אתם צריכים להכיר את משטחי הגרניט והפורצלן. משטחים אלו איכותיים ביותר, בטיחותיים ועמידים בפני טמפרטורות גבוהות, ומגיעים בכל מיני דוגמאות מעוצבות שונות. 

משטחי גרניט ופורצלן מאפשרים לכם להנות מעיצוב ייחודי (אפשר גם בהתאמה אישית), מחומרי גלם איכותיים ותחזוקה קלה ביום-יום. בכדי לנקות את המשטחים האלו, תוכלו להשתמש במטלית מים רכה. אין צורך להפעיל מכונת פוליש בדרך כלל על המשטחים האלו, אלא אם כן מעוניינים לחדש אותם לגמרי (זהירות לא לגרום לנזקים ושריטות). בין אם אתם מעוניינים להתקין חיפוי קירות מסוג כזה או אחר, תערכו סקר שוק קצר ותכירו את כלל האופציות שיש בפניכם.