מעצב תעשייתי – כיצד בוחרים מעצב תעשייתי

מעצב תעשייתי

עסקים רבים אשר מייצרים מוצרים שונים, מבקשים לעבוד עם מעצב תעשייתי אשר יתכנן עבורם עיצוב של המוצר ושל האריזה שלו. אין זה מספיק רק ליצור את המוצר ולהפוך אותו לשמיש עבור הלקוחות של עסק, אלא גם צריך לדעת כיצד לעצב אותו כך שהוא יכיל את כל המרכיבים שהוא אמור להכיל וכן שיהיה ניתן להשתמש בו בצורה נוחה, בין אם באופן נייח ובין אם באופן נייד, במידה וזה אפשרי.

בישראל פועלים מעצבים תעשייתיים רבים, מרביתם בוגרי פקולטות לעיצוב, בין אם מוסדות ישראליים או מוסדות בינלאומיים. לכל מעצב יש כמובן את הדרך והסגנון שלו, ועל כן, כל עסק יכול לבחור מעצב תעשייתי שיתאים לצרכים שלו.

השאלה הגדולה היא, כיצד בוחרים מעצב תעשייתי, מה הם הדברים שיכולים להשפיע על תהליך הבחירה של העסק. כמו במקרים רבים אחרים, אנחנו צריכים להתייחס לפרמטרים שונים אשר יכולים להשפיע על הבחירה, כך שנהנה משירותיו של איש מקצוע שיתאים לנו.

פרמטר ראשון הוא הניסיון. אנחנו נרצה לעבוד עם מעצב תעשייתי מנוסה, מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו, מישהו שיוכל לספק לנו עיצוב ברמה גבוהה, עבודה יסודית, מהירה בדיוק על פי התוכנית שלנו.

פרמטר שני, אנחנו נחפש מעצב תעשייתי בסגנון שלנו. כלומר, אנחנו נחפש מישהו שאנחנו נתחבר לסגנון העיצוב שלו, אף על פי שלא פעם אנחנו נרצה לשנות את הסגנון ואז נבחר מעצבים שונים. זה נכון בוודאי בקרב עסקים שמעוניינים להתחדש, למתג את עצמם מחדש, לגלות רעננות.

פרמטר שלישי, סדרי עבודה. חלק מהותי בתהליך תכנון ועיצוב תעשייתי, זה כל התהליך המקדים של סדרי עבודה, כיצד יוצרים תוכנית עבודה שלמה וכוללת. לכן מומלץ לעבוד עם מישהו שאנחנו מרגישים בנוח עם סדרי העבודה שלו, מישהו שאנחנו מרגישים שאפשר לסמוך עליו, לא רק שהוא מקצועי ואמין אלא גם מסודר, עובד על פי פרמטרים שמקובלים עלינו ועוד.

פרמטר רביעי ואחרון הוא, אנחנו נרצה לעבוד עם מישהו שנוכל לראות טביעת אצבע שלו, מישהו שיספק לנו עיצוב מקורי ולא מישהו שיספק לנו עוד מאותו דבר.