דיו למדפסת

דיו למדפסת

זה כבר לא סוד שלכל מדפסת יש דיו למדפסת משלה. כאשר הדיו מתאים למדפסת, היא תגיע לאיכות מרבית בהדפסה. השאלה היא, האם רכישת ראשי דיו מקוריים הינה הכרחית? האמת היא שליצרניות יש נטייה להעלות את מחיר הדיו אשר מגיע עם המדפסת, היות וזה המוצר שתצטרכו לרכוש תמיד למשך כל אורך חייה של המדפסת . יש כאלה אשר מסתפקים בראשי דיו חלופיים שעשויים להיות איכותיים אבל יש כאלה שאינם מעוניינים ליטול סיכון. יצרניות המדפסת מבטיחות כי הדיו שהן מייצרות, מתאים למדפסת שלכם.  מצד אחד ישנם תחליפי דיו שיתאימו למדפסת שלכם , אך מנגד, קיימות יצרניות דיו שעשויות להשאיר חותם  כגון נזק למדפסת, ריחות לא נעימים שיופרשו מהדיו לאחר ההדפסה ועוד.

בדקו עם המוכר בחנות לצרכי משרד מה הדיו שיתאים למדפסת שלכם

על מנת להיות בטוחים ברכישה הנכונה של דיו למדפסת, כדאי תמיד להתייעץ עם המוכר של חנויות לציוד משרדי. המוכר מכיר את יצרניות הדיו האיכותיות והכוונה היא אל דיו חלופי, כאשר יש לכם את דגם המדפסת, כך שהמוכר יוכל להתאים לכם דיו איכותי שיתאים למדפסת ויהיה זול בהרבה מן הדיו המקורי של המדפסת שלכם. הדיו למעשה מבוסס על פיגמנטים אורגניים או על פיגמנטים כימיים ראשי הדיו, מבוססים על פיגמנטים שנוטים להתייבש במהירות דולה יותר ולהיטמע בדף באופן חזק יותר. הצבע, נוטה להתייבש לאט יותר ולכן, קיימת נטייה שהוא יזלוג או יימרח כאשר הוא בא במגע עם חפץ אחר בעת ההדפסה עצמה.

דיו המבוסס על פיגמנטים הוא פופולארי יותר

יש לציין, כי בין שני סוגי דיו למדפסת הדיו המבוסס על פיגמנטים, הינו פופולארי יותר בזכות התכונות שלו. מדובר על חיסכון כאשר משתמשים בדיו בפחות חומר לעומת הדיו המבוסס על צבע. למרות היצרניות הגדולים של דיו המבוסס על פיגמנטים, דיו על בסיס צבע, מגיע במגוון רחב של צבעים בהירים ובאופן זה, הוא מדייק בהדפסה, אך עדיין הוא בעל נטייה לזלוג ויכול לדהות לאחר חשיפה למקור חום או שמש בשל הרגישות הגבוהה שלו.