הכירו את המקומות שהישראלים הכי אוהבים ברומא

איטליה תמיד היתה מוקד משיכה עבור תיירים ישראליים. האוכל, האנשים, השפה, אתרי ההיסטוריה והתרבות, הטמפרמנט המקומי כל אלה משכו תיירים מישראל לבקר בארץ המגף עוד לפני שנחתמו ההסכמים שפתחו את השמיים לכל חברות התעופה. עצם זה שמדובר במדינה שזמן הטיסה אליה הוא שעות בודדות, בהחלט עזר למשיכה הזאת.

אם איטליה, אז אין ספק שהמקום האהוב ביותר על הישראלים בארץ זו, היא רומא, בירת המדינה. העיר נחשבת לבירת הציוויליזציה המערבי, זו המשלבת בתוכה אינספור אתרים היסטוריים מימי הרומאיים לצד אתרים מודרניים, כנסיות מרשימות, מוזיאונים מפוארים, וכמובן בתי אופנה, בתי קפה ומסעדות שכל אחד יכול להנות מהן.

איך יוצאים לטיול ברומא

בעיקרון, לרשות כל אחד עומדות מספר אופציות מהן הוא יכול לבחור כיצד לטוס ולטייל ברומא. הוא יכול לעשות זאת באופן עצמאי, בין אם זה בסופ"ש, חופשת קיץ, חג או בכל מועד אחר. הוא יכול לצאת במסגרת טיול מאורגן, הן לכל איטליה והן לרומא בלבד. וכן הוא יכול לשלב בין השניים, כלומר לצאת לטיול באופן עצמאי, אך לערוך סיורים באזורים מסוימים בקבוצה.

כך למשל, מי שמגיע לרומא, יכול להזמין סיור בותיקן בעברית. מדובר על סיור שנערך בהדרכתו של מדריך סיורים מקומי, ישראלי המתגורר באיטליה ומעביר את הסיורים בעברית. ניתן להזמין סיור בותיקן בעברית הן עבור מטיילים בגפם, זוגות, משפחות, קבוצות או להצטרף לקבוצה קיימת.

מה הם האתרים האוהבים על הישראלים ברומא?

ברומא יש הרבה מאוד אתרים ומקומות בהם מומלץ מאוד לבקר. בראש ובראשונה, כאמור, הותיקן. מקום מושבו של האפיפיור, המדינה הקטנה בעולם שנמצאת בתוך העיר רומא. מדובר על מקום שכולל את הביזליקה האפיפיורית של פטרוס הקדוש, ואת מיצירות האומנות המפוארות והפופולאריות ביותר, הרי הקפלה הסיסטינית, הכוללת מגוון גדול של ציורי קיר, כולל ציור יום הדין של מיכאלאנג'לו.

כאמור, בעזרת סיור בותיקן בעברית, יהיה אפשר ללמוד על המקום וההיסטוריה, על התרבות והאומנות שבותיקן. יהיה אפשר לקבל הסברים על השתלבות הותיקן בתוך איטליה והשפעתה על המדינה ועל האיטלקים בכלל.

מעבר לכך, ישראלים מאוד אוהבים לבקר בקולוסיאום כמובן, אותו אתר ידוע בו היו נערכות בתקופת הרומאים מלחמות גלדיאטורים. בשנים האחרונות אתר זה זכה לעדנה תיירותית מחודשת, בין היתר בזכות הסרט גלדיאטור בכיכובו של ראסל קרואו.

ישראלים שמגיעים לרומא לא מוכנים לוותר על שוטטות ברחובות היפים והציוריים של העיר, ביקור בבתי האופנה האיטלקיים הידועים לטובה, בתי הקפה והשווקים, כולל שוק וינטאג' שזוכה להצלחה גדולה, הכיכרות עם הזקנים שזורקים לחם לציפורים, ומי שיכול גם בוחר ללכת למשחק כדורגל מקומי.

אין ספק שרומא מספקת חוויה ייחודית עשירה ומרשימה, בין אם אתם צעירים ובין אם אתם מבוגרים, בין אם אתם מגיעים לבד, בזוג או עם ילדים.