פיתוח מכונות

פיתוח מכונות

חברות מקצועיות מבינות כי השוק הפוסט מודרני משתנה ומצריך את היכולת לדבר, להתנהל ולייצר בקצב שונה. בעידן בו מוצרים חדשים יוצאים לשוק מדי יום ביומו, טכנולוגיות חדשניות שהיו הדבר החם אתמול כבר מאבדות ממשמעותן היום וישנה חשיבות לא קטנה ליכולת לייצר במהירות, בלי לוותר על איכות גבוהה, על שירות מקצועי ועל הקפדה על הפרטים הקטנים בתהליך הייצור.

תהליך פיתוח מכונות מחייב הקשבה מקסימלית לצרכי הלקוח, שכן בשל העובדה שמדובר בייצור מכונה שלמה משלב אפסי, על המתכננים, המהנדסים, החווטים, הכרסמים ואנשי המקצוע האחרים המעורבים בתהליך – כולם צריכים להיות מכוונים לצרכי הלקוח ולעשות כמיטב יכולתם על מנת להבטיח את שביעות הרצון של מזמיני המכונה.

הקפדה על תהליכי הייצור

תהליך ייצור ופיתוח מכונות כולל מספר רב של שלבים, שלכל אחד מהם משמעות עצומה והשפעה על המוצר הסופי ועל רמת הגימור הסופית של המוצר. החל מן השלב הראשוני הכולל קבלת מסמך ראשוני SOW, המעניקביטוי והגדרות ראשוניות לציפיות של הלקוח, הגדרות הצוותים אשר יהיו מעורבים בתהליך וחלוקת התהליך לשלבי עבודה היררכיים ומסונכרנים – מקבילים ואופקיים, בחירת קונספט ייצור התואם את ציפיות הלקוח ואת התחום בו המוצר מיוצר, הכנת השרטוטים והתכניות הראשונות ליישום התהליך, הרכבת מערכת אב טיפוס ראשונית וביצוע כל הבדיקות הרלוונטיות לפני הוצאת המוצר לייצור המוני.

הקפדה על טכנולוגיות מתקדמות

חברות פיתוח מכונות מחויבות להשתמש בטכנולוגיות הייצור המתקדמות ביותר על מנת להבטיח יתרון תחרותי ללקוחותיהן על פני חברות אחרות בתחום. רק באופן זה ניתן יהיה להבטיח כי תהליך ייצור המוצר אינו נופל בחוסר דיוק של טעויות אנוש, עומד בזמנים ומתוכנן, מעוצב, מיושם ומפותח בדיוק על פי האופן שבו תוכנן מראש.

תקשורת רציפה עם הלקוח

כדי להבטיח כי המוצר יתפתח בהתאם לציפיות של הלקוח ממנו, יעמוד בתנאים הנדרשים ויוכל לצאת לשוק כשהוא תואם את הדרישות המקצועיות ממנו, כמו גם עומד בתקנים הרלוונטיים, על החברה המייצרת לוודא כי הלקוח מעודכן בכל תהליכי הייצור, יכול להעביר בחופשיות דרישות חדשות לחברה, לקבל משוב על המתרחש ועל מצב ההתקדמות של פיתוח המכונה ולחוש כי הוא מקבל את המענה הכללי לצרכיו.