ניתוח להסרת משקפיים: השיטה, תופעות הלוואי וכמה זה עולה?

הסרת משקפיים

לא מעט אנשים, גברים ונשים, אשר מרכיבים משקפיים באופן קבוע ובמשך שנים רבות, בוחרים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. ניתוח זה מאפשר להם להימנע מלהמשיך להרכיב משקפיים מהרגע בו הם מסיימים את תקופת ההתאוששות ממנו.

ניתוח להסרת משקפיים הפך להיות מאוד שכיח ופופולארי, בזכות שתי נקודות. ראשית, המכשור בתחום התפתח מאוד וכיום אפשר להגיע לתוצאות איכותיות מאוד בקרב מטופלים רבים, אשר מרכיבים משקפיים במספרים שונים. שנית, יותר ויותר אנשים הבינו שעדיף להם לעבור את הניתוח, אשר יש לו תופעות לוואי וסיכונים נמוכים יחסית, מאשר להמשיך ולהרכיב משקפיים.

ניתוח הסרת משקפיים – כיצד הוא מתבצע

בעיקרון, המטרה של ניתוח להסרת משקפיים היא להביא למצב בו הרשתית של העין יכול לתפקד גם בלי שתצטרך עזרה של עדשות משקפיים. לשם כך, מכשיר הלייזר משייף את הקרנית באופן פשוט, ומשנה את כוח השבירה שלה, כך בסופו של דבר הרשתית תוכל לראות בצורה חלקה מבלי שתצטרך תמיכה של עדשה.

חשוב לציין, לפני שעוברים ניתוח מסוג זה, יש לעבור שורה של בדיקות עיניים ובדיקות ראייה. זאת על מנת לבחון את מצב העין, תקינותה ובריאותה, חדות ראייה ועוד. הבדיקות יאפשרו לדעת האם נכון לבצע את הבדיקה או לא. ייתכן מאוד שאצל מטופלים מסוימים, מאחר והמספר שלהם איננו קבוע, יהיה מוקדם לבצע את הניתוח.

בעיקרון, קיימות שלוש שיטות לשיוף הקרנית, אינטרלאסיק הנחשבת לשיטה הכי מתקדמת ומדויקת, היא מאפשרת לבצע ניתוח בקרנית דקה. שיטת PRK נחשבת לוותיקה ביותר, וכן שיטת לאסיק כוללת אלמנטים מסוימים משיטת אינטרלאסיק.

מה הן תופעות הלוואי והסיכונים בניתוח?

בעיקרון, כל ניתוח כולל תופעות לוואי וסיכונים מסוימים, בפרט אם הוא כולל אלמנט של הרדמה. יחד עם זאת, אחוזי ההצלחה של ניתוח להסרת משקפיים הם גבוהים והסיכונים אינם שכיחים. אם המנתח איננו מנוסה ואיננו עושה את עבודתו בצורה נכונה, אז יתכן פגיעה בשלב החיתוך וכן בשלב השימוש במכשיר, מה שיגרום נזק מסוים לעין, לרוב באופן זמני ובמקרים קיצונים באופן קבוע.

חשוב לומר, אם אנחנו רוצים לעבור את הניתוח בצורה מוצלחת וללא חרדות וחששות, מוטב שנפגש עם הרופא קודם לכן, נכיר אותו, נלמד ממנו על אופי ושיטת הניתוח. כמובן רצוי מאוד שגם נקרא המלצות אודות המנתח ואודות שיטת הטיפול שהוא מבצע את הניתוח.

כמה עולה ניתוח להסרת משקפיים

עלות ניתוח להסרת משקפיים משתנה בהתאם לשיטת הניתוח וכן לאופן בו אנחנו מבקשים לעבור אותו. בעיקרון ניתוח מסוג זה, אמור לעלות קרוב לעשרת אלפים שקל. יחד עם זאת, אם אנחנו משתמשים בביטוח משלים דרך הקופה או ביטוח בריאות פרטי, אזי שאנחנו נוכל ליהנות גם מאפשרויות זולות יותר. צריך לבחון את האופציות העומדות לרשותנו ולנהוג בהתאם.