המדריך לדוגמן המתחיל

הפקת סרט תדמית

לא מעט צעירים חולמים להיות יום אחד דוגמנים. הם מקפידים לטפח את הגוף שלהם, מקפידים ללכת למכון כושר ולחטב אותו, צורכים תפריט מותאם על מנת לא לצבור קילוגרמים מיותר, דואגים לשמור על טיפוח השיער וכמובן להיות מעודכנים בכל פרט ופרט בהקשר לאופנה ולטרנדים האחרונים בשוק.

ישנם צעירים שסוללים לעצמם את הדרך לעולם הדוגמנות, בין אם זה דרך פנייה אל סוכנות כמו למשל, סוכנות אימג' או סוכנות מוכרת אחרת, בתקווה שזו תהיה מוכנה לקחת אותם תחת חסותה ולספק להם עבודה בתחום. אחרים, בונים יותר על המזל, מקווים להתגלות יום אחד על ידי סוכן דוגמנים באירוע כזה או אחר.

מה עולם הדוגמנות יכול להציע לצעירים שרוצים להשתלב בתחום?

על פניו התשובה לשאלה מה עולם הדוגמנות יכול להציע לצעירים בתחום, היא ברורה מאליה. דוגמן טוב, הופך להיות לאיש מאוד מוכר, הפנים שלו מופיעות בכל מקום, הוא זוכה להוביל קמפיינים גדולים וחשובים, יכול ליהנות מחוזים גדולים, בין אם זה מול חברות ומותגים ובין אם זה מול גורמים אחרים אותם הוא מפרסם.

אך מעבר לכן, סוכנות אימג' או סוכנויות אחרות יכולות לא רק לפתוח לדוגמנים את הדלת בעולם הדוגמנות אלא גם בעולמות תוכן נוספים. למשל, הרבה מאוד דוגמנים זוכים לקבל הצעות למשחק בסדרות וסרטים, זוכים להנחות טקסים ותוכניות טלוויזיה, ובאופן כללי, היכולת שלהם לקבל במה תקשורתית היא הרבה יותר גבוהה משל אחרים המגיעים מעולמות תוכן שונים.

לשם כך, צריך גם להתחבר אל סוכנות דוגמנות מובילה, דוגמא סוכנות אימג' מנוסה ואיכותית, אך גם צריך הרבה סבלנות, הרבה מוכנות להשקיע, רצון לעבוד קשה ובתנאים לא פשוטים, ולעשות לא מעט פשרות מול החיים האישיים והמקצועיים.

מה צריך בשביל להיות דוגמן?

כל מה שתיארנו בתחילת המאמר זה חלק אחד ממה שכל בחור צעיר צריך לעשות בשביל להיות דוגמן. עליו להקפיד על כך, לא רק לפני שהוא נכנס לתחום אלא גם לאחר מכן, על בסיס קבוע. צעיר שלא משקיע בגוף ובמראה שלו, עלול לגלות מהר מאוד שאחרים עברו אותו וזכו בכל הקמפיינים המדוברים.

מעבר לכך, יש גם את הצד המעשי. כל בחור צעיר שרוצה להשתלב בעולם הדוגמנות צריך להיות מוכן להשקיע זמן רב בתהליך החיפוש אחר סוכנות ועבודה בתחום. כלומר, הוא צריך להיות מוכן לגשת אל סוכנויות שונות ולנסות את מזלו, הוא צריך להיות מוכן לגשת לראיונות עבודה שונים במטרה שבאחד מהמקומות יהיו מוכנים לקבל אותו, אפילו אם מדובר בתפקיד קטן.

לשם כך, יהיה עליו להכין תיק עבודות עם צילומים מקצועיים. זה יאפשר לו להציג את עצמו עוד לפני שהוא יוכל להראות מה הוא שווה מול המצלמה באופן אמיתי. הוא יכול גם להשתמש ברשתות חברתיות לשם כך, ולמצוא דרכים מקוריות נוספות בשביל להשאיר את עצמו בתודעה של אותם גורמים שעסוקים בליהוק דוגמנים לפרסומות שונות.