איך מתבצע תהליך של ניסור קורות בטון?

כשאנחנו ניגשים לתהליך בנייה, הן של מבנה מגורים, מבנה עסקי או כל סוג אחר של מבנה, באופן טבעי עלינו לבנות בסיס, שלד, עליו ייבנה המבנה. אותו שלד אמור להחזיק אותו באופן חזק ויציב. אם אנחנו לא נפגע בשלד, הרי שהמבנה יוכל להחזיק במשך עשרות שנים מבלי שהוא ייפול. בהנחה כמובן שהשלד נבנה כמו שצריך.

אחד החלקים החיוניים בבניית בסיס הן קורות בטון המוצבות בנקודות מסוימות, ספציפיות. אותן קורות בטון ייבנו אל תוך עומק האדמה ועליו ייבנה המבנה על פי גודלו ושטחו. בעתיד, אם נרצה לבצע שינויים ושיפוצים במבנה, הכלל יהיה שאסור לנו לפגוע בקורות הבטון שכן זה עלול לשבש ולפגוע ביציבות המבנה כולו.

מתי אנחנו כן נרצה להסיר קורות בטון?

יש מצבים בהם אנחנו כן נרצה להסיר קורות בטון, לשם כך נזמין אנשי מקצוע שמתמחים בתחום של ניסור קורות בטון. תהליך זה יתבצע במקרים מסוימים, כמו למשל, אם ברצוננו להרוס את המבנה ולבנות במקומו מבנה אחר, או שמא אם אנחנו רוצים לשנות אותו מהיסוד. מצב נוסף בו נרצה להסיר קורות בטון הוא אם קורה מסוימת נשארת בזמן שכל המבנה נהרס.

במצב כזה, אנחנו נרצה להסיר את הקורות על מנת שנוכל ליישר את הקרקע ולהתחיל לבנות עליה מחדש. זה קורה בעיקר אם בעבר היה במקום מבנה, הרסו אותו אך לא הסירו את כל הקורות ולא פינו אותו לגמרי מהמקום. אנחנו יכולים למצוא מקרים כאלו בעיקר באזורים בהם יש מבנים ישנים ולא משומשים.

איך זה מתבצע בפועל?

ניסור קורות בטון, כאמור, מתבצע על ידי גורמי מקצוע שמתמחים בכך. הם צריכים כמובן להחזיק ברשותם מסור מתאים לשם כך, הם צריכים לדעת כיצד להפעיל ולהשתמש בו, וכן כיצד לבצע את העבודה בצורה בטוחה על מנת שאיש לא ייפגע ולא ייגרם נזק פיזי או אחר.

התהליך יתבצע באופן כזה, שמתחיל בכך שמסמנים מה בדיוק רוצים לנסר והיכן, על פי רוב הניסור יתבצע בנקודות בהן יהיה אפשר להסיר את קורות הבטון לגמרי או באופן חלקי, במידה וזו הכוונה. לאחר מכן, יפנו את כל השטח מסביב, בשביל שיהיה ניתן לבצע את התהליך באופן מסודר ובטוח. מי שלא אמור להיות נוכח במקום, מוטב שיתרחק על מנת שלא ייפגע או יינזק.

אחרי שמבצעים תהליך של ניסור קורות בטון, יהיה צורך לפנות את הפסולת המיותרת, קרי את כל החלקים של הקורות שנוסרו. חשוב להדגיש, מאחר וזה מתבצע במבנים ישנים, מותר להניח שהמערכות השונות אינן פועלות, אך אם מדובר במבנה קיים ופעיל, אזי שיש צורך כמובן לנתק את המבנה ממערכות המים, חשמל, גז, על מנת שלא יווצר מצב שהתהליך יתבצע כאשר המערכות עדיין פעילות ויכולות להשפיע על המבנה.