רכיבה טיפולית: הטיפול שמציל את הנפש

בעוד שהחיים הם דבר נפלא וצריך להוקיר כל רגע,  אין ספק שהם גם מציבים בפנינו לא מעט אתגרים וקשיים שגורמים לנו לעול נפשי.  למרות שלא תמיד יש סיבה מוגדרת שגורמת לנו להרגיש מועקה, או שאני לא תמיד יודעים להגדיר זאת במילים, חשוב ואף אסור להזניח את הנפש שלנו ואת אותות המצוקה שלה. לא פעם נאמר לנו "העיקר הבריאות" וזה בהחלט נכון, אך בריאות הנפש שלנו לא פחות חשובה ואף במקרים שונים קיים קשר ישיר בין מצבנו הנפשי למצבנו הפיזי. ובכל זאת, למצוא את הטיפול הנכון עבורנו זו לא תמיד משימה פשוטה, למרות שאין ספק שכיום יש לא מעט שיטות טיפול המתמקדות בבריאות הנפש. יחד עם זאת, צריך לזכור שקיים הבדל עצום בין בעיות נפשיות אצל ילדים לבין בעיות נפשיות אצל אנשים מבוגרים, מכיוון שבעוד שאנחנו יודעים אם אנחנו פתוחים לדבר עם מטפל, ללכת פסיכולוג או לבחור בשיטת תרפיה אחרת, ילדים לא תמיד יודעים לבקש עזרה ולהסביר לנו עם איזו שיטת טיפול הם ירגישו בנוח. ובכן, אחת שיטות הטיפול היעילות והמוכרות שמסייעות למבוגרים ולילדים להתמודד עם הקשיים שלהם זוהי רכיבה טיפולית וכדאי שתכירו אותה כיוון שהיא עלולה לשנות את חייכם.

אך מהי רכיבה טיפולית?

רכיבה טיפולית היא שיטת טיפול היושבת תחת הקטגוריה של תרפיה בעזרת בעלי חיים, והיא שיטת טיפול מוכרת בארץ ובעולם. רכיבה טיפולית נועדה לעזור בכמה וכמה תחומים הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי כגון שיפור שיווי משקל, קואורדינציה, מוטוריקה ושליטה בגוף, התמצאות במרחב, ושיפור הביטחון העצמי, הגברת הערכה עצמית, וטיפול בטראומה. סוסים היא חיה נפלאה ובמיוחד עבור אנשים שמתמודדים עם בעיות פיזיות ונפשיות,  מעבר לכך שזו חיה אצילית ואינטליגנטית החיבור אליה והטיפול בה מסייע מאוד בהפחתת מתח, לחץ נפשי, וחרדות. הטיפול מלווה במטפל מוסמך שמלווה את המטופל בלימודי הרכיבה ומעניק לו תמיכה פסיכולוגית ורגשית, הקשבה והכלה, וייעוץ מקצועי להעצמה אישית. מדובר בתהליך רגשי שמבוסס על תנועה, פעילות, גופנית, שיחות, וסוסים שמעניקים סביבה בטוחה ומעניקים למטופלים את היכולת להיפתח, להרגיש, להתחבר, ולהסיר את המחסומים שלהם.

חוות LD TRAINING – רכיבה טיפולית בשרון

אם הנכם מתעניינים בסוג רכיבה טיפולית עבורכם או עבור הילדים חוות LD TRAINING מזמינה אתכם לתהליך טיפולי שיחזיר לכם את שמחת החיים ויסייע לכם להתמודד עם המועקות הנפשיות שלכם. בחוות LD TRAINING תהנו מסביבה בטוחה ומרגיעה, מרכיבה על סוסים ומליווי צמוד של מטפל מוסמך שיסייע לכם בהתמודדות צעד אחר צעד לאורך כל התהליך. בחווה הייחודית הזו הנמצאת בשרון, תוכלו לקבל תמיכה נפשית ורגשית ואת הכלים המתאימים להתמודד עם המועקות שלכם, אל מול נוף טבע קסום, וסוסים מרהיבים. רכיבה טיפולית היא שיטת טיפול המוכרת כטיפול משלים, וחוות LD TRAINING, המאפשרת רכיבה טיפולית בשרון, עובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים, כך שהנכם מוזמנים להגיע דרכם או באופן פרטי, ולהנות מחוויית טיפול יעילה ומעצימה שתשפר לכם את איכות החיים, ותחזיר לכם את החיוך שאבד.