3 טיפים לבחירת עורך דין גירושין שישמור על שלום גם בפרידה

ייעוץ עסקי

תהליך גירושין הוא לא תהליך פשוט. גם אם מחליטים לעשות את זה בצורה יפה, מכובדת, לא במלחמה אלא בשלום, זה לא דבר פשוט. מדובר בסיום תקופה, פירוק של קשר אחרי שנים ספורות או ארוכות ביחד, יש הרבה דברים שיכולים לייצר טראומות, הרבה דברים שיכולים לערער את שגרת החיים. זה מבלי להתייחס לעובדה, שעכשיו צריך להתחיל בפרק ב' בחיים.

על מנת לעבור את התקופה הזאת באופן שיאפשר להתחיל פרק חדש בחיים בצורה יפה, צריך לבחור עורך דין גירושין שילווה אותנו בתהליך מתחילתו ועד סופו, בין אם מדובר בהליך גירושים מכוער, אך גם אם מדובר על הליך גירושים מכובד ויפה, שמאפשר לשמור על קשר טוב עם הצד השני אחרי שנפרדים.

למה חשוב לבחור עורך דין גירושין לצורך גירושים יפים?

הרבה פעמים בסרטים, סדרות, ספרים ובכלל בחיים, אנחנו רואים זוגות שעומדים בפני מאבק גירושים שוכרים עורכי דין חזקים, נוקשים וקשוחים, אשר מטרתם להכריע את הצד השני. התפיסה היא, שכך צריך לנהוג. המטרה היא לא להגיע לפשרה או לשלום, אלא להכריע את הצד השני, לקבל כמה שיותר ולתת כמה שפחות.

אך במציאות זה לא בדיוק כך. ישנם זוגות שרוצים להיפרד יפה. הם מבינים, גם אם הקשר הנישואים ביניהם הסתיים, עדיין מדובר במערכת יחסים ארוכת טווח. עדיין מדובר בקשר שיש בה דברים שמחברים ביניהם, בין אם זה ילדים ובין אם זה זיכרונות וחוויות משותפות.

עורך דין גירושין אשר מבין את זה, לא ינסה להיות קשוח ונוקשה, הוא ישמור על האינטרס של הלקוח או הלקוחה שלו, אך מנגד, יקפיד על כך שהקשר בין הצדדים ימשיך להיות טוב, ימשיך להיות חיובי, בשביל שהם באמת יוכלו להיפרד בשלום אחת מהשני.

טיפים לבחירת עורך דין לגירושים יפים

טיפ ראשון – הניסיון שעומד לרשותו בסוג כזה של תיקים. סביר להניח, מרבית תיקי הגירושין מתייחסים למצבים לא נעימים, לא יפים. לכן, חשוב לבדוק האם יש לעורך דין ניסיון בתיקי גירושין בין זוגות המבקשים לסיים את הקשר ביניהם בצורה יפה.

טיפ שני – חשוב להכיר את עורך הדין באופן אישי. חשוב ללמוד מיהו, להכיר את האופי שלו. זה יכול ללמד אותנו האם מדובר באמת בעורך דין גמיש, נעים, אדם שמסוגל להתפשר אבל במידה הנכונה. יש עורכי דין "ששי אלי קרב" ויש כאלה שמחפשים את הפשרה, מבינים שרק כך אפשר לייצר קשר טוב גם אחרי שנפרדים.

טיפ שלישי – עורך דין גירושין צריך להבין את הסיטואציה. אחרי שאתם מציגים לו אותה בצורה ברורה ומפורשת, עליו להציג בפניכם את הדרך שלו כיצד הוא יכול לייצג אותכם, על מנת שתקבלו את מה שתרצו, ועדיין לשמור על קשר טוב עם הצד השני.