אורי לופוליאנסקי האיש הטוב שלא מספרים עליו

האיש שלא מספרים עליו וחבל

במקרים רבים זה יכול להיות לא פשוט למצוא אנשים שעשו כל כך הרבה למען אחרים. אורי לופוליאנסקי הוא דוגמה מצוינת לאדם שהקדיש את כל חייו למען טובתם של האחרים, וכתוצאה מכך הוא עשה לא מעט דברים שהטיבו עם חייהם של אנשים בכל רחבי המדינה.

דוגמה לפעילות הנהדרת שניתן לזקוף לזכותו של אורי לופוליאנסקי היא העובדה שהקים את עמותת יד שרה בשנת 1976. במסגרת העמותה פועלים 6,000 עובדים ומתנדבים במעל 100 סניפים הפזורים בכל רחבי הארץ.

הפעילות של אורי בארגון יד שרה ועצם העובדה שהקים את הארגון סייעה לאינספור אנשים להתמודד עם מצב שבו אין ביכולתם לממן ציוד רפואי יקר. אותם אנשים מקבלים מענה הולם בדמות היכולת לשאול ציוד רפואי שמסוגל לשנות את חייהם מקצה לקצה, וזה ללא ספק דבר מיוחד במינו.

ההיסטוריה העשירה של האיש המיוחד

כל תחום שבו נגע לופוליאנסקי קשור לתרומה ועזרה לזולת. כך למשל ניתן לציין את התקופה שבה שירת בצבא בתור חובש וסייע לאנשים רבים. לצד זאת גם עבד בתור מורה וחינך תלמידים רבים על אהבת האחר והעקרונות שמנחים אותו עוד מהבית.

אפשר לומר שהקמת ארגון יד שרה הייתה רק תחילת דרכו של אורי לופוליאנסקי, שכן לצד זאת ניתן למנות גם את העשייה הרבה שאפיינה את הכהונה שלו בתור חבר במועצה הארצית לתכנון ובנייה וגם בתור ראש עיריית ירושלים בין השנים 2003 ו – 2008.

לאורך השנים זכה אורי בפרסים ואותות הוקרה רבים על הפעילות שעשה למען הזולת. בין הפרסים ניתן למנות את פרס ישראל שקיבל בשם יד שרה, אות הנשיא למתנדב וגם פרס יושב ראש הכנסת. אין ספק שפועלו עורר השראה בקרב רבים ומשנה את דעתם של אנשים בכל הנוגע לטוב שאפשר לעשות למען האחר.

אל תשבו בצד מבלי לעשות כלום – תלמדו מאורי

אם התרשמתם לטובה מפועלו העשיר של לופוליאנסקי למען הזולת במרוצת השנים, למה שלא תלמדו ממנו ותעשו גם אתם דברים חיוביים למען הזולת. כל שינוי קטן של כל אחד מכם יכול להוביל לשינוי גדול בחברה שלנו.